Dlaczego pompa ciepła może stanowić o niskim koszcie ogrzewania

Być może dla wielu wyda się to nieco zaskakujące, ale montaż pompy ciepła może naprawdę w dość widoczny sposób obniżyć koszty całkowite ponoszone na ogrzewanie pomieszczeń. Jednak warunek jest jeden. Pompa musi być odpowiednio, wręcz idealnie zaprogramowana. To jest ta trudność, przez którą wielu osobom z tym rozwiązaniem niestety nie udaje się w sposób widoczny zaoszczędzić na ogrzewaniu. Szacuje się, że sama pompa jest w stanie ogrzać i utrzymać w pomieszczeniu temperaturę na poziomie 21, 5-22, 5°C. Widoczne zmniejszenie kosztów ogrzewania zachodzi, gdy pompa ciepła jedynie wspomaga inne źródło ogrzewania, a nie stanowi jego podstawę.

 

Warto mieć na uwadze, że pompa taka korzysta z energii elektrycznej co kosztuje nie mało. Dlatego też decydując się na jej wykorzystywanie warto rozważyć zmianę taryfy tak, aby w godzinach pracy pompy opłaty za elektryczność były możliwie jak najmniejsze.
Jeśli chodzi o pompy ciepła montaż w Siedlcach przeprowadza kilku wykwalifikowanych i niezwykle doświadczonych w tej dziedzinie specjalistów. Koszt takiej usługi przede wszystkim uzależniony jest od tego, jak skomplikowana w swojej konstrukcji jest dana pompa.