Stół i krzesła w stylu skandynawskim

Styl skandynawski od wielu sezonów cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem klientów i uznawany jest za jedną z najmodniejszych propozycji ostatnich lat. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ styl naszych sąsiadów zza morza Bałtyckiego odróżnia się dużą prostotą, funkcjonalnością, elegancją oraz łatwością aranżowania. To doskonała propozycja dla kuchni oraz jadalni. Jeśli szukasz oryginalnego pomysłu na tę przestrzeń. Chętnie podpowiemy ci, jak dobrać stół i krzesła do stylu skandynawskiego.

Z tego tekstu dowiesz się co nieco na temat stylu, jaka jest jego charakterystyka oraz jaki stół i krzesła wpisują się w tę ideę. Dodatkowo, podpowiemy na jakie dodatki warto postawić, aby całość stanowiła ładną, elegancką oraz spójną przestrzeń funkcjonalną przez długie lata.

Charakterystyka stylu skandynawskiego

Styl skandynawski powstał w miejscu gdzie długo jest ciemno, zimno, a człowiek jest bardzo blisko natury. Z tego właśnie powodu, skandynawskie wnętrza wyróżniają się jasnością, prostotą oraz naturalnym wykończeniem. Dodatkowo jest bardzo praktyczny, a każdy element w skandynawskim wnętrzu ma jasno sprecyzowane położenie oraz przeznaczenie.

Jakie meble do stylu skandynawskiego?

Jakie meble, a konkretnie jaki stół i krzesła do jadalni w stylu skandynawskim. Przede wszystkim proste, jasne i najlepiej, aby były wykonane z organicznych materiałów. Biały blat, wspierany przez cztery proste nogi to podstawowa propozycja, która z pewnością zda egzamin na 5. Do tego cztery drewniane krzesła, również lakierowane na biało idealnie oddadzą charakter tego stylu. Im mniej ozdobne są to elementy, tym lepiej odnajdą się w skandynawskiej przestrzeni.

Kolorowe dodatki – hit czy kit?

Z kolorami należy być niezwykle ostrożnym w skandynawskim wnętrzu. Przede wszystkim mogą to być odcieni natury – zielenie, brązy, czy beże. Ewentualnie, gdy bardzo zależy ci na rozweselenia wnętrza możesz postawić na dodatki w pudrowych kolorach. Bieżniki, obrusy i wazony zawsze są mile widziane w skandynawskim wnętrzu.