Ilu osobom udało się wygrać w Lotto?

Czy znacie osoby, które wygrały duże pieniądze w grach lotto? Zastanawiam się ile jest takich osób i jakich sum stały się właścicielami. W odpowiedzi na to pytanie pomoże mi ogólnodostępna statystyka lotto prowadzona przez totalizatora.

W wygrane w grach Lotto i Lotto Plus aż ciężko uwierzyć, są to kwoty, o jakich większość ludzi nawet nie śmiałaby zamarzyć. Jednak są szczęśliwcy, którym się udało. Jak największego zwycięzcę statystyka lotto podaje osobę, która w marcu 2017 roku osiągnęła wygraną w wysokości prawie trzydziestu siedmiu milionów złotych. Wygranych liczonych w dziesiątkach milionów złotych jest ponad sto, co daje nam wyobrażenie o tym jak duże sumy można wygrać.
Ponad tysiąc dwieście osób stało się posiadaczami najwyższych wygranych w historii gry Lotto, zaczynających się na kwocie jednego miliona złotych. Statystyki ukazują nam, że już w 2018 roku osiem osób wygrało uderzające kwoty, a najwyższą wygraną w tym roku jest ponad siedemnaście milionów złotych. W ubiegłym roku 2017 wygranych powyżej miliona złotych było aż sześćdziesiąt jeden, a rok 2016 był szczęśliwym rokiem dla sześćdziesięciu ośmiu wygranych.

Przedstawione statystyki liczą wygrane równe, bądź przewyższające kwotę miliona złotych, możemy sobie tylko wyobrazić jak wiele osób stało się szczęśliwymi wygranymi mniejszych, ale wciąż ogromnych sum opiewających na dziesiątki tysięcy złotych.